неділя, 27 жовтня 2019 р.

                                              Профілактика здорового зору




Результат пошуку зображень за запитом "здоровий зір малюнки"
Результат пошуку зображень за запитом "здоровий зір малюнки"

В рамках всеукраїнського уроку "Здоровий зір" з учнями нашого 1- Б класу була проведена бесіда про шляхи профілактики здорового зору серед дітей. Практичний психолог гімназії Гарвасюк І. Г. разом з класним керівником Середюком Т. С. розповіли про велику кількість дітей з проблемами зору, причини цього і рецепти, як вберегти себе від цього. Рекомендації знадобляться нам, молодшим школярам.
                                                                                Літописець класу Шевчук Антоніна




Слідкуйте за режимом зорового навантаження. Дітям дошкільного і молодшого шкільного віку варто давати відпочинок очам кожні 20–30 хв. Вдома слід зменшити час перегляду телевізора, обмежити користування ґаджетами. Натомість обов’язковими є прогулянки, рухливі ігри на свіжому повітрі з дитиною після занять протягом 1,5–2 год. У школі — заохочуйте обов’язкові прогулянки між уроками.
Відпочинок для очей — це сконцентрований погляд вдалину. Так око розслабляється і відновлюється його фізіологічний стан. Виконуйте з дітьми гімнастику для очей під час виконання домашніх завдань та заохочуйте їх повторювати ці вправи між уроками. Корисними є заняття великим тенісом, бадмінтоном, плаванням. Приклади вправ: кілька разів із силою заплющити, а потім відкрити очі, обертати очима спочатку за годинниковою, а потім проти годинникової стрілки, кілька разів подивитися вгору, вниз, вліво, вправо.
Велике значення має місце, де дитина готує уроки. Це має бути тихе, добре освітлене приміщення. Не можна читати лежачи, у транспорті. Розміри столу і стільця повинні відповідати зросту дитини. Відстань від очей до зошита або підручника не повинна бути меншою, ніж 30 см. Не дозволяйте дітям читати книги з телефонів.
Правильне, здорове харчування дитини теж суттєво впливає на здоров’я очей. Рекомендуємо регулярне вживання кисломолочних продуктів, яловичини, м’яса кролика і птиці, морської риби, ягід, овочів, цитрусових. Корисні для зору продукти, що мають жовто-помаранчеве забарвлення (морква, гарбуз, перець).
Здоровий сон. Іноді втома очей виникає, якщо дитина не встигає відпочити під час нічного сну. Радимо школярам лягати спати не пізніше десятої вечора. Дефіцит нічного сну можна компенсувати денним відпочинком після школи.
Щороку перевіряйте зір. Слідкуйте, чи не розпочала ваша дитина мружитися, наближувати до очей текст, скаржитися, що не бачить дошку, тримати голову та проектувати погляд під кутом. Все це маэ вас насторожити. Зір потрібно контролювати, затуляючи кожне око окремо. Відвідуйте лікаря регулярно.

Немає коментарів:

Дописати коментар